Rozhovor s Petrem Mutinským, autorem projektu Moje Vize.

Petr Mutinský

Je vegan, autor projektu Moje Vize, studuje psychologii na UK, je mu 22 let a plní si svou vizi. Asi takhle bych v jedné větě shrnula tohoto inspirativního člověka. Je certifikovaným fitness trenérem a tvoří tréninkové plány, výživové plány a vede osobní lekce posilování.

Web

Facebook

Instagram

Instagram – Moje Vize

Mail

Ahoj Petře, jsem moc ráda, že jsi mé pozvání do rozhovoru přijal. Nejprve bych se Tě ráda zeptala, jakými třemi slovy bys svůj projekt Moje Vize popsal a proč?

Ahoj Magdo. Myslím, že stačí pouze ta dvě slova – Moje. Vize.

Toto spojení už mluví dosti samo o sobě. A klíčová slova? Inspirace. Motivace. Seberozvoj.

 

Pamatuješ si na tu chvíli, kdy ses rozhodl pro vytvoření projektu?

Bylo to ve škole při předmětu, který se, tuším, jmenoval „podnikatelská praktika“, či tak nějak podobně. Šlo o nastartování vlastního businessu, a co vše by to mělo zahrnovat. Už po pár hodinách jsem zjistil, že co jsme si zadali, bylo nereálné. Tak jsem si bokem začal dělat vlastní věci. No a neměl jsem vizi. Tak jsem si řekl, že by se to mohlo jmenovat takto – naše vize. Jenže pak jsem si uvědomil, že já nevím vize druhých, ale jen tu svou. A tak byl nápad i název na světě. A během dvou hodin jsem měl i své první logo.

 

Co bylo hlavním důvodem pro založení Mojí Vize?

Neustálé připomínání sobě samému, že je správné a v pořádku, chtít žít život podle svého. Že pokud chci něčeho dosáhnout, musím nejprve vědět, co to má být. Je to takové pro mne i životní motto, které mi neustále připomíná, abych se nebál stát si za svým, dělat věci, podle svého, a mít sny, přání a vize, které si splním. Už jen tím, že to vyslovíme „Moje. Vize.“ Si můžeme vzpomenout na to, co vlastně tou naší vizí je. A já to neustále zapomínal. A teď, když to denně kolem sebe neustále vidím, nelze to ignorovat, haha.

 

Co jsi od toho ze začátku čekal? Počítal si s tím, že se projekt dostane k meet-upům a k přes 4000 zmíněním pomocí hashtagu na Instagramu?

Věděl jsem, že z toho jednou chci něco vybudovat. Něco, co bude druhým něco předávat, mě samotného bavit, a co možná bude jednoho dne práce. Ale ani ve snu by mě nenapadlo, co vše se stane, jako se stalo za poslední rok. Je to neskutečné, ale dělám, co mě baví, ještě si tím vydělávám a pomáhám tím druhým. Takže plány jsem měl, ale nic takového jsem neočekával. Vůbec jsem nevěděl, co se z toho vyvine. Byl to spíše takový experiment, který ale se vyvinul v něco výborného a úžasného!

 

Jak ses dostal k veganství?

Kdysi přes kamaráda, který byl vegan, a který o tom nadšeně povídal. Byl jsem totiž předtím 12 let vegetarián a vůbec jsem nevěděl, že něco takového existuje. Tak jsem s tím začal a ihned na sobě zpozorovával pozitivní změny. Nu a nyní to budou 4 roky veganství.

 

Jak dlouho jsi veganem a co pro tebe veganství znamená?

27.prosince 2018 to budou 4 roky přesně. Pro mě je veganství svobodná volba. Jsem velice tolerantní a respektující člověk, proto nikoho nesoudím za to, jak se stravuje, i když vím, co se za tou stravou skrývá. Jsem toho názoru, že člověk může jít pouze vlastním příkladem, a pokud bude druhým nutit své názory, málokdo ho dobrovolně bez nátlaku poslechne. Pro mě je veganství volba lepšího svoboda, plnějšího vyvážené stravy, více energie a především životního stylu, který mně osobně vyhovuje. Mimo to nepřispívám k nešetrnému zacházení se zvířaty, která také cítí a mají touhu žít. Pro mě je to volba, která pomáhá mne samotnému, zvířatům i planetě. Dělám to především kvůli sobě a nehodlám to kvůli někomu měnit. Právě veganství mi dalo spoustu věcí a zlepšilo mé zdraví.

 

Kam chceš projekt dál směřovat?

To si nechám pro sebe. Mohu ale říci, že kam nejdále to půjde. A nehodlám s tím nijak přestávat.

 

Máš nějaký vzor? Pokud ano, jaký a proč?

Mám pár vzorů. Všichni jsou to Češi, kteří ale pochází odjinud. Jsou pro mě velkou inspirací v tom, co dokázali, a také je znám všechny osobně. Takže vím, že jsou reální a i to, co dokázali. Jsou to Yemi Akinyemi Dele, Ben Cristovao a Radvan Bahbouh.

Děláš také tréninkové plány a osobní tréninky. Na co se u každého inviduálního klienta soustředíš a jak probíhá spolupráce s tebou?

Převážně dělám nyní online tréninkové plány a výživové plány (jídelníčky). Vždy se na začátku s klienty osobně sejdu a vše prodiskutuji. Dále už však pokračujeme pouze online a přes mé online systémy a aplikace vše společně konzultujeme a upravujeme na míru. Zatím je to systém, který se mi nejvíce osvědčil, a který je detailně popsán na mých webových stránkách www.mojevize.cz

Mým hlavním cílem je naučit lidi pracovat se svým tělem, cítit se dobře, esteticky dobře vypadat, spravit si dysbalance a měnit se tak neustále k lepšímu já.

Jakou pohybovou aktivitu máš nejraději?

Pohyb samotný. Hodně mě baví cvičení, ale pak také stojky, jóga, tance atd. takže těžko říct. Jsem rád, když se můžu hýbat a své tělo přitom nějak měnit a hlavě dávat nové podněty.

 

Děkuji Ti za rozhovor a doufám, že se někdy uvidíme!

Také děkuji, Magdo, a budu se těšit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..