Dnes Vám přináším první z rozhovorů z edice #WednesdayTalks. Jak už název vypovídá, tyto rozhovory budou vycházet ve středu. Každou druhou středu. Teda alespoň se o to pokusím. Dneska tady máme youtuberku Samiru.

Samira žije v Londýně, ale rodinu má v ČR. Je vegankou a od ledna teď žije více raw. Na svém youtube kanálu (Odkaz zde ) publikuje zejména videa typu „Co jsem dnes jedla“ a dále také videa o životě v Londýně či názorová videa a videa o životě obecně. Já osobně naprosto miluju její humor a hrozně ráda koukám na její videa, která mi jsou ve vaření a sestavování jídelníčku velkou inspirací.

A teď k rozhovoru:)

1. Žiješ v Londýně. Je tam větší a dostupnější nabídka veganských produktů než u nás?

Výběr je v Londýně opravdu velký, nejen, co se týče surovin, ale i restaurací, různých podniků a vegan akcí. Myslím si ale, že situace v Česku se hodně zlepšuje, hlavně co se týče velkých měst, a každé menší město snad už má svou zdravou výživu, kde si vegan určitě vždy něco najde. Jsem sice už zvyklá na komfort, který Londýn nabízí, ale myslím si, že přežít tady v Česku jako vegan rozhodně není problém a věřím, že se to bude jen a jen zlepšovat. Překvapila mě hlavně Praha, kde už je opravdu spoustu obchodů a vegan podnik skoro na každém rohu.

2. Od ledna se snažíš jíst více raw. Co tě k tomu vedlo a jaká je tvoje motivace?

Za tu dobu, co jsem vegan se hodně změnily mé chuťové buňky, a celkově cítím, že mé tělo si oblíbilo čerstvou stravu více, než vařená jídla. Hodně lidí, u kterých se inspiruji se vydalo touto cestou, proto jsem se rozhodla to taky zkusit. Moje tělo na to reaguje skvěle, což je tou největší motivací. Neříkám, že budu někdy opravdu 100% raw veganem, ale rozhodně chci, aby můj jídelníček z velké části tvořily nevařená jídla.

3. Proč jsi přešla na čistě rostlinnou stravu?

První popud bylo to, že jsem chtěla zhubnout, což mi ale moc dlouho nevydrželo. Postupem času jsem si o vegan stylu stravovaní začala zjišťovat více informací a více mě to k tomu táhlo. Zlomovým bodem bylo září 2016, kdy jsem začala pracovat ve veganské restauraci. Tato práce mě hodně naučila a od té doby jsem to začala brát opravdu striktně.

4. Na tvém yt kanále publikuješ nejen videa o tom, co jíš, ale i videa o životě v Londýně a diskuzní videa na různá témata. Jak tě napadlo natáčet?

Po pravdě už sama ani nevím. Vždycky mě bavilo se předvádět na kameru, tak jsem občas natočila nějakou blbost a dala to na youtube. Začalo to mít docela ohlasy, tak jsem kolem března minulého roku začala točit pravidelně a tak nějak jsem se dostala tam, kde jsem dnes. Chci natáčet videa, která budou vtipná, ale zároveň poučná. Ráda bych na tomhle světě zanechala nějakou stopu, a sociální média jsou skvělým prostředníkem.

5. Máš nějaký tip pro ty, co chtějí přejít na veganskou stravu, ale moc neví co s tím?

Do ničeho se nenutit, jít na to svým tempem, dělat to z těch správných důvodu a hlavně si zjistit co nejvíce informací.

6. Plánuješ nějáký sraz pro fanoušky v ČR?

Zatím ne.

7. Existuje nějáky pokrm či potravina, kterou bys mohla jíst pořád dokola a neomrzelo by tě to?

Ovoce 😀

8. Jaké je tvé nejoblíbenější ovoce a proč?

Jednoznačně mango a meloun. Proč? Miluju jejich chuť a strukturu.

9. Děkuju moc za tvůj čas a přeji ti mnoho dalších uspěchů!

Není vůbec zač, bylo mi potěšením.

Tak doufám, že se Vám rozhovor líbil, a pokud máte nějáký nápad na další zajímavé osobnosti, určitě napište do komentářů!

3 thoughts on “#WednesdayTalks: SamiraThePretty

  1. super 🙂 budem sa tešiť na ďalšie 🙂

    My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..