Ahoj! V sobotu 24.6.2017 jsme se vydali společně s rodinou a přáteli do Drážďan a tak Vám takhle písemnou formou na blogu přináším cetovatelský report.Musím říct, že jsem byla příjemně překvapena, jak blízko Drážďany od Prahy jsou. Cesta nám uběhla opravdu rychle, takže to bylo fajn a někdy v půl desáté jsme zaparkovali v nákupním centru Centum-Galerie a vydali jsme se směrem do centra.

Prošli jsme se po starém městě a pak zamířili do Rezidenčního paláce, ve kterém se nachází rozsáhlé sbírky Sasů, kteří vládli Německu v 16. a 17. století. Milovali turecký způsob života, ve sbírkách se tedy nachází spousty ozdobných šavlí, stanů, výzbrojí atd. Muzeum je velice rozsáhlé, takže jsme ho neprošli úplně celé. Je fajn, že děti do 15ti let mají vstup zdarma, a každý také dotane zapůjčený AUDIOGUIDE, který jse namluvený i česky(sice né vždy), ale k téměř každé vytríně se dozvíte zajímavé věci.

Z Rezidenčního paláce jsme se vydali směrem přes řeku, na nové město s tím, že najdeme nějakou fajn restauraci  a najíme se, jelikož jsme měli všichni fakt velký hlad. Kéžby. Pošli jsme asi 10 restaurací, než jsme zakotvili.

Musím uznat, že to Nové město blo trochu podobné pražskému Žižkovu. Samozřejmě nic ve zlém:) Je to taková svododomyslná část,která je úžasně barevná a přiměřeně klidná.

Nakonec jsme zakotvili ve vietnamské restauraci. A byla to dobrá volba. Já měla výborné letní závitky a Pho. Pak  jsme šli do kavárny do takové fajn pasáže, ve které byly krásné domy:

No a nebyla bych to já, kdybych si tam něco nekoupila, že….věci co jsem si koupila v Primarku Vám sem dávat nebudu, ale vegan a bezlepkové jídlo Vám sem hodím, a musím říct,že je nejen rozdíl v ceně, tak i dostupnosti GF nebo Veg zboží, tak i v kvalitě.

Celý nákup

 

 

Doufám, že se Vám tenhle kratší cestovatleský report líbil a již brzy se můžete těšit na report z naší dovolené v Polsku.

M.

 

 

2 thoughts on “Trip do Drážďan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..